ŚLĘŻAŃSKI – pierwszy sklep z produktami regionalnymi pod górą Ślężą

Ślęża to niezwykły szczyt na mapie Przedgórza Sudeckiego, który kryje w sobie starosłowiańską magię i nieodkryte tajemnice. Urok Ślęży działa jak magnez i właśnie dlatego powstał ŚLĘŻAŃSKI – wyjątkowy punkt w Sobótce, gdzie kultura regionu i legendy o Ślęży mieszają się z ludźmi i ich talentami i pasjami.

W ŚLĘŻAŃSKIM czujemy, że góra Ślęża ma swoją wyjątkową moc, tak jak mieszkający tu ludzie – artyści, sportowcy, fotograficy, rękodzielnicy, rzemieślnicy czy rolnicy. Doceniając ich pracę i umiejętności przekazywane często z pokolenia na pokolenie, chcemy przekazać wszystkim turystom i miłośnikom regionu wybrane przez nas produkty, które powstają w naszych domach i pracowniach. Produkty jedyne w swoim rodzaju, bo NAJLEPSZE SPOD ŚLĘŻY.

Co oferujemy w ŚLĘŻAŃSKIM?

W ŚLĘŻAŃSKIM, miejscu spotkań z duszą, każdy wędrowiec znajdzie nie tylko niezbędny pakiet informacji o regionie, ale przede wszystkim rękodzieło, sztukę i produkty niezależnych marek prosto spod góry Ślęży. W najbliższym czasie ofertę rozszerzymy o doskonałe propozycje prosto ze ślężańskiego stołu – charakterne wina, piwa rzemieślnicze czy przetwory od lokalnych producentów, również z gospodarstw ekologicznych. Z kolei kolekcjonerów i miłośników sztuki użytkowej zapraszamy do ŚLĘŻAŃSKIEGO po autorskie pamiątki, które sprawią, że magia góry Ślęży zagości w ich domach na długo.