Spotkajmy się w Ślężańskim

Sklep regionalny ŚLĘŻAŃSKI w Sobótce zaprasza wszystkich miłośników lokalnych wyrobów na pierwsze tego typu wydarzenie w ramach czerwcowych Targów Sobótkowych 2019 (sobota, 22 czerwca). „Spotkajmy się w ŚLĘŻAŃSKIM” to pierwsza odsłona cyklu spotkań z tutejszymi twórcami i dostawcami, których wyroby można znaleźć właśnie przy ul. Świdnickiej 7A w Sobótce.

22 czerwca w ŚLĘŻAŃSKIM będzie można osobiście poznać kilkunastu producentów wyrobów, które powstają u stóp góry Ślęża. Wszyscy odwiedzający Ślężańskiego wezmą udział m.in. w degustacji regionalnych win z trzech Ślężańskich winnic oraz piw z Browarni Sobótka Górka. ŚLĘŻAŃSKI przez cały dzień będzie częstował również orzeźwiającą lemoniadą, aromatyczną kawą oraz ciastkami.

– Cykl spotkań „Spotkajmy się w ŚLĘŻAŃSKIM” to przede wszystkim integracja lokalnej społeczności i turystów z twórcami i producentami z regionu. Chcemy w ten sposób promować nasze lokalne dobra, tj. produkty żywnościowe czy wyroby rękodzielnicze, które są unikalne w skali kraju i tworzone z dbałością o każdy szczegół. No i oczywiście pełne ślężańskiej magii – mówi inicjator akcji Ewelina Staniszewska

Na odwiedzających będą czekały również konkursy z pulą nagród o łącznej wartości blisko 1000 złotych, klimatyczny ogródek degustacyjny przed sklepikiem, a przede wszystkim niesamowita atmosfera, którą ŚLĘŻAŃSKI stworzy razem z mieszkańcami i turystami odwiedzającymi nasz region.

22 czerwca sklep regionalny ŚLĘŻAŃSKI będzie czynny od godz. 10:00 do późnych godzin wieczornych. Szczegółowe informacje na temat eventu dostępne są na facebookowym profilu ŚLĘŻAŃSKIEGO (https://www.facebook.com/sklepslezanski/) oraz w specjalnie utworzonym wydarzeniu (https://tiny.pl/tcrb8 ).